Czas na andrzejkowe wróżby z wina!

Noc z 29 na 30 listopada, czyli wigilia św. Andrzeja to jedyny taki czas w roku, kiedy magia przeplata się z rzeczywistością. Wróżby pozwalają poznać plany, jakie przygotował dla nas los. Dodatkowo św. Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, dlatego jest to idealna okazja, by poznać swoją miłosną przyszłość. Najczęściej wtedy wróżymy z wosku, kart lub fusów. Tym razem proponujemy mniej znane i nietypowe wróżby z winem Oak View, które przy okazji urozmaici nam ten wyjątkowy wieczór.

Jeszcze całkiem niedawno, bo za czasów naszych babć, andrzejkowe przepowiednie były traktowane wyjątkowo poważnie. Młode dziewczęta pościły przez cały dzień, a przed snem jadły nadzwyczajnie słonego śledzia, aby podczas snu zobaczyć swojego przyszłego męża. Nawet jeśli we wróżbach nie ma ziarnka prawdy, jest to okazja do dobrej zabawy bez wychodzenia z domu – przy dobrym winie oczywiście!

Ojnomancja – czyli jak przepowiedzieć przyszłość z wina?

Sztuka wróżenia z wina była już znana w Starożytnej Grecji. Aby praktykować ojnomancję, należy rozlać delikatnie wino (tak, wiemy – straszne marnotrawstwo, ale czego się nie robi dla magii andrzejkowego wieczoru) i odczytać wróżbę z powstałego kształtu na obrusie lub stole. Oczywiście można spróbować wcielić wróżbę przypadkiem – jeżeli już nam zdarzy się poplamić winem ubranie lub blat, to nie pozostaje nam nic lepszego niż zagłębić się w rysy powstałej formy.

Drugi sposób na wróżbę z to interpretacja śladów wina na szkle. Kiedy już wypijecie kieliszek czerwonego wina Oak View, spójrzcie pod światło na jego ścianki. Ślady po winie pokażą nam czy czekają nas tłuste, czy chude lata. Jeżeli ślad będzie niewielki, będziemy musieli dopomóc sobie w szczęściu. W przypadku, gdy kieliszek będzie mocno zabrudzony, to nie musimy obawiać się o pomyślność.

Wróżby z kieliszka

Kiedy stanę na ślubnym kobiercu? Aby się o tym dowiedzieć, nawlecz pierścionek na długą nitkę. Ustaw kieliszek do wina na stole. Następnie złap za nitkę dwoma palcami i umieść pierścionek na jego dnie. Pociągnij delikatnie za koniec nitki i poczekaj, aż pierścionek zacznie uderzać o ścianki kieliszka. Policz uderzenia – ich ilość wskaże, za ile lat staniemy na ślubnym kobiercu.

Aby poznać imię swojego wybranka lub wybranki, podobnie jak w poprzedniej wróżbie, umieść pierścionek nawleczony na długą nitkę w kieliszku. Liczba uderzeń o jego ściankę będzie określać daną literę alfabetu (np. 4 uderzenia będą oznaczały literę D, 16 – O). Gdy pierścionek zatrzyma się, należy go wyjąć i umieścić w kieliszku od nowa. Jeżeli liczba uderzeń będzie przekraczać liczbę liter w alfabecie, trzeba rozpocząć przeliczenie liter od początku alfabetu.

Choć wszyscy wiemy, że wróżby to tylko zabawa, to mamy nadzieję, że te dobre przepowiednie się spełnią. Wieczór andrzejkowy z powodzeniem wykorzystajmy na ojnomancję połączoną z degustacją wina Oak View.

Kalifornia pozostaje jednym z największych producentów wina na świecie i bardzo popularnym miejscem dla enoturystów. Nieustannie smagane dotykiem słonecznych promieni, słynące z idealnego mikroklimatu i warunków do uprawy kalifornijskie winnice, przyniosły owoce w postaci gamy produktów Oak View. Białe, różowe, czerwone, półsłodkie i półwytrawne – wszystkie gatunki wytworzono z niezmiennie największą starannością, dbając o zachowanie owocowej i zrównoważonej kompozycji smakowej oraz zachowując delikatny i gładki charakter.

m.p.