Jak odzyskać równowagę dzięki ćwiczeniom mindfulness?

Mindfulness dla Dwojga, to relacje z drugim człowiekiem mogą wpłynąć pozytywnie na nasz spokój ducha i poczucie spełnienia w niepewnych czasach.

Jak w tym chaosie odnaleźć siebie, swoje potrzeby i chęć utrzymywania prawidłowych kontaktów z innymi? Jak wzmocnić partnerską relację? Czym jest trening mindfulness i jaki jest jego cel?

Trening mindfulness to skuteczny proces psychologiczny, który pozwala przekierować całą uwagę na to co dzieje się w danej chwili. Mindfulness, czyli uważność, skupia się na teraźniejszości – bodźcach, które wpływają na nas tu i teraz. Koncentrujemy się na obecnej chwili szukając w niej ukojenia oraz spokoju.Rozważania nad przeszłością i przyszłością często są źródłem troski obaw co nie wpływa korzystnie na naszą psychikę. Zbyt duża intensywność rozmyślań może okazać się przyczyną nadmiernego stresu, pobudzenia organizmu a nawet depresji czy nerwicy. Techniki mindfulness są wykorzystywane przy terapii osób, borykających się z różnymi zaburzeniami psychicznymi, nawet takimi jak uzależnienia czy silne stany lękowe. Trening Mindfulnessjest znany na całym świecie. Dzięki niemu wiele osób nauczyło się panować nad swoimi emocjami a także skutecznie koncentrować i relaksować umysł.

To właśnie dlatego Mindfulness dla Dwojga jest świetnym rozwiązaniem dla par. Wspólny trening wpływa pozytywnie na relację międzyludzkie, a nawet na seksualność.

Pierwszym krokiem do dobrego wykonania treningu zawsze będzie zatrzymanie się na chwilę i skupienie swojej uwagi na tym co dzieje się tu i teraz. Warto na czas trwania treningu zapewnić sobie przestrzeń, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał. Audiobook Mindfulness dla Dwojga powstał, aby podać pomocną dłoń ludziom zmęczonym. Jest przeznaczony dla ludzi chcących nauczyć się cieszyć się każdą chwilą i czerpać sto procent ze swojego życia. Płyta jest gotowym rozwiązaniem! Zawarta w niej seria niezależnych ćwiczeń pozwoli uzyskać wewnętrzny spokój, zacieśnić relacje z partnerem i znacznie poprawić swoją koncentrację.

Sam trening mindfulness wymaga od nas zaangażowania. Odwdzięcza się poczuciem spokoju, pełną relaksacją i utrzymaniem swojego organizmu w zdrowiu.

Dlaczego wspólny trening ma sens?

Żyjemy w czasach, w których wszystko wokół nas pędzi. Często popełniamy błąd i próbujemy porozumieć się z własnym ciałem i umysłem dopiero w sytuacjach kryzysowych. Gdybyśmy jednak poświęcili na trening uważności kilkanaście minut dziennie, efekty byłyby widoczne niemal od razu. Dzięki technice mindfulness znacznie poprawimy nie tylko naszą pamięć i koncentrację, ale także samopoczucie.

Pandemia mocno wpłynęła na nasze dotychczasowe życie. Poczucie wyizolowania, ciągłe siedzenie w domu i stres związany z martwieniem się o stan zdrowia swój i bliskich pogarsza systematycznie nasz dobrostan psychiczny. Zacznijmy więc pracę z własnym organizmem od już! Nie czekajmy aż działania profilaktyczne nie będą w stanie nam pomóc.

Wspólny trening ma sens, bo z pewnością pomoże żyć bardziej świadomie. Często stres przenosimy na najbliższych, co wpływa destrukcyjnie na nasze relacje i otoczenie. Mindfulness dla Dwojga pogłębi relację i nada jej nowego wymiaru. Odkrycie siebie na nowo może mieć zaskakujące efekty! Metoda wymaga od nas bycia tu i teraz, zanurzenia się w chwili. Pracujmy z własnym ciałem i poznajmy je lepiej. Poznawajmy także ciało i umysł naszego partnera. Może się bowiem okazać, że to, czego było nam potrzeba, jest w zasięgu naszej ręki.

Głęboki oddech… warto się go nauczyć. To jedno z pierwszych ćwiczeń w ramach treningu mindfulness. Czasem myślimy, że to przecież naturalne – każdy potrafi oddychać. Ciężko się nie zgodzić. Czy jednak każdy potrafi panować nad oddechem i skupić się tylko na nim? Nie bójcie się przejść przez wszystkie ćwiczenia. To doświadczenie pomoże wybrać te elementy treningu, które współgrają z Wami i pomagają Wam osiągnąć zamierzone efekty.

Trening mindfulness jest dla każdego, kto chce dążyć do harmonii i spokoju wewnętrznego, a przecież to właśnie ich tak bardzo nam teraz brakuje!

Sylwester Kowalski – doktor nauk humanistycznych wykładowca akademicki, specjalista z zakresu komunikacji, psychologii społecznej, budowania relacji interpersonalnych, mechanizmów sterujących mózgiem i technik relaksacyjnych. Twórca serii treningów autogennych. Pomysłodawca ogólnopolskich kampanii społecznych: „Kobieta Bezpieczna”, „Bezpieczna Nastolatka” i „Miasto Bez Stresu”. Autor powieści sensacyjnej „Frank Carnegie R-26”.

Tutaj znajdziesz inne książki i audiobooki Nastroje