Odkryj zmysłową pielęgnację płatkami róż

Napary, olejki, hydrolaty z róż stosowano dla urody od starożytności. Leczono nimi dolegliwości skórne, wyrabiano pachnidła, pielęgnowano cerę

Nie bez kozery mówi się o różanych rumieńcach – jasnej karnacji z delikatną, ożywczą nutą różowego barwnika nadającego twarzy młody wygląd. Linia Rosarium marki Soraya jest kontynuacją tej wielowiekowej tradycji dbania o piękno, w nowoczesnym wydaniu, ale wciąż w zgodzie z naturą. Obecnie najczęściej wykorzystywane są wyciągi z dwóch gatunków róż: stulistnej oraz damasceńskiej. Różane płatki obfitują w antyoksydanty czyli substancje, które mają moc wychwytywania i neutralizowania agresywnych wolnych rodników, które niszczą komórki i przyspieszają procesy starzenia.

Jednym z najskuteczniejszych pogromców wolnych rodników jest witamina C, w którą bogate są różane ekstrakty. Jest jej w nich więcej niż w owocach cytrusowych lub czarnej porzeczce. Witamina C jest niezbędna do syntezy kolagenu, który tworzy podporę dla skóry i jest odpowiedzialny za jej jędrność. Ta sama witamina ujednolica również koloryt cery działając rozjaśniająco na ciemne plamki oraz delikatnie złuszczając naskórek.

Kolejnym kosmetycznym skarbem zawartym w płatkach róż są flawonoidy. Chronią one warstwę lipidową powlekająca naskórek, nieco głębiej zapobiegają skutkom oddziaływania promieniowania UV, a więc fotostarzenia, zaś w skórze właściwej wzmacniają naczynia włosowate, co ma szczególne znaczenie w pielęgnacji cery z pajączkami lub rumieniem.Właściwości przeciwzmarszczkowe, delikatnego ściągania wiotkiej skóry zawdzięczają taninom (garbnikom).

Ekstrakt z róży zawiera blisko 300 substancji czynnych, niemal wszystkie pierwiastki niezbędne do życia, np. wapń, magnez, potas, cynk, sód, jod, a także karoten, witaminy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe.Jakie są pozostałe sekrety skuteczności i uniwersalności różanych kosmetyków? Przede wszystkim nadają się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, od trądzikowej przez wrażliwą, naczynkową po mocno dojrzałą. Dlaczego? Ponieważ jednocześnie koją podrażnienia, działają antybakteryjnie, stymulują produkcję kolagenu, wzmacniają naczynka krwionośne. Wszystko zależy od receptury kosmetyku – czy ma lekką wodną, czy bogatą olejową formułę. Każda z nas znajdzie coś dla siebie wśród różanych eliksirów piękności.

Nowa linia marki Soraya Rosarium dedykowana jest skórze dojrzałej. Pozwala w pełni wykorzystać przeciwzmarszczkowy potencjał różanych wyciągów. Jej wielkim walorem są także sensoryczne i aromaterapeutyczne właściwości produktów do pielęgnacji twarzy oraz ciała.