Sezon na nawilżanie skóry

Jest jedna forma pielęgnacji na topie niezależnie od trendów i sezonów – mowa o nawilżaniu

Pielęgnacja skóry przypomina trochę modę. Dlaczego? Ponieważ tu także dostrzegalne są konkretne trendy i sezony. Inaczej dbamy o cerę latem, a inaczej zimą, ma ona inne potrzeby w upalne, pełne promieni słonecznych dni, a jeszcze inne, gdy narażona jest na działanie centralnego ogrzewania czy częste, nagłe i duże zmiany temperatury.

Nawilżanie to naprawdę podstawa pielęgnacji każdej cery, bez względu na to, czy jest młoda, czy dojrzała, czy z tendencją do przetłuszczania, gładka i miękka czy wymagająca i problematyczna.

Zimne podmuchy wiatru na zewnątrz i ogrzewanie w pomieszczeniu bardzo szybko mogą doprowadzić do tego, że skóra stanie się szorstka, poszarzała, będzie piec i sprawiać wrażenie maksymalnie ściągniętej. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie w te chłodniejsze półrocze skóra traci wilgoć nawet dwa razy szybciej niż latem, przez co słabną jej naturalne mechanizmy obronne (zwłaszcza lipidowa osłona w naskórka!). Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na uratowanie odwodnionej cery, a najważniejszym z nich jest zadbanie o jej prawidłowe nawilżenie.

Jesień i zima są niewątpliwie tymi porami roku, gdy odpowiednia – skuteczna, delikatna i systematyczna – pielęgnacja wprost przekłada się na stan cery.

Daj swojej skórze pić z Neutrogena® Hydro Boost®

Marka Neutrogena® stworzyła linię Hydro Boost®, w której dostępne są produkty nawadniające, idealne dostosowane do potrzeb każdej cery. W serii dostępnych jest kilkanaście produktów odpowiadających na problemy suchej, ściągniętej i poszarzałej skóry, począwszy od oczyszczania po zabezpieczenie cery przez szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak smog czy klimatyzacja. Na uwagę zasługuje zestaw trzech produktów – skuteczna pielęgnacja przede wszystkim doskonale się uzupełnia – peeling, krem i serum. Peeling Hydro Boost® skutecznie oczyści skórę z martwych komórek i przygotuje ją na przyjęcie aktywnych składników z kolejnych produktów. A są nimi Hydro Boost® Gel Cream z technologią Hyaluronic Gel Matrix, który każdego dnia wzmacnia zewnętrzną warstwę naskórka i chroni przed utratą wilgoci oraz serum, które dodatkowo wpłynie na skórę odżywczo i rewitalizująco. Te dwa produkty swoje nawadniające właściwości zawdzięczają formule, w której skład wchodzą kwas hialuronowy oraz naturalna treheloza.