Trwa sezon na śluby w internecie

W czasach zarazy pomysł na ślub online wydaje się kuszącą alternatywą. Jeśli coś nie wypali zawsze będzie można powiedzieć, że to tylko awaria na łączach i wina tego cholernego koronwirusa!

Ślub doskonały to taki, który nie istnieje. Przynajmniej tak wydaje się niedoszłym małżonkom, młodym parom po weselnych przejściach, lub tym ptaszkom, którym udało sie uciec prosto spod ołtarza. Z pewnością alternatywa ślubów internetowych na przełomie mijającego roku rodzi się w głowach przedsiębiorczych “wedingmasterów”.

Tym razem jednak Ślub Doskonały, to farsa światowej sławy brytyjskiego dramaturga Robina Hawdona, którą wystawił warszawski Teatr Kwadrat. Na scenie Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Marta Żmuda Trzebiatowska, Katarzyna Glinka. Spektakl będzie można obejrzeć na platformie VOD w sylwestrowy wieczór od godz. 20.00.

Nieprzeciętny humor i znakomita gra aktorska to gwarancja szampańskiej zabawy na pożegnanie tego roku. „Ślub doskonały” umiejętnie łączy w sobie romantyzm przedstawienia „Kiedy Harry poznał Sally” z absurdalnym dowcipem i matematyczną precyzją najlepszych światowych fars. Zamierzony przez autorów barokowy weselny kicz to doskonała oprawa dla lokomotywy nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach.

Jesteś panem młodym (Bill – Paweł Małaszyński) w dniu swojego ślubu. Budzisz się rano, właściwie w południe, w pokoju hotelowym, z piękną, nagą nieznajomą u boku (Judy – Marta Żmuda Trzebiatowska). Niestety, wśród zapamiętanych atrakcji wczorajszego kawalerskiego wieczoru, obraz tej ślicznotki nie występuje. A głos twojej przyszłej żony (Rita – Katarzyna Glinka) już słychać w hotelowym korytarzu… Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację, by w lot zrozumieć, że życie naszego bohatera już nigdy nie wróci na dotychczasowe tory.

Spektakl sylwestrowy zabiera widzów do roku 2018, kiedy to w „Ślubie doskonałym” wystąpili po raz ostatni Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Marta Żmuda Trzebiatowska i Katarzyna Glinka. Bonusem jest podsumowanie 6 lat grania sztuki na scenie i symboliczne pożegnanie ze spektaklem. Na deskach Teatru Kwadrat przedstawienie gości bowiem od 2012 roku. Dwa lata temu znakomity zespół ustąpił miejsca młodszym, niemniej znakomitym kolegom. Obecnie w Teatrze Kwadrat widzowie mogą oglądać drugą odsłonę „Ślubu doskonałego” z Marcinem Korczem, Aleksandrą Adamską i Julią Kamińską. Spektakl na VOD to znakomita okazja, by przypomnieć sobie tę pierwszą.

Spektakl sylwestrowy „Ślub doskonały” online dostępny wyłącznie 31.12.2020 r.

w godz. 20.00 – 23.59

Bilety na www.teatrkwadratonline.pl.

Cena biletu 39 zł (z 23% VAT)

Czas trwania spektaklu 2 godziny

O TEATRZE KWADRAT Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego od przeszło 45. lat pozostaje najważniejszym teatrem komediowym w Polsce. Swoją działalność rozpoczął 1 września 1974 roku jako Teatr Komedii i Farsy „Kwadrat” w budynku przy ul. Czackiego 15/17 w Warszawie