Trzy żywioły – Gwiazdy sportu łączą siły w wspólnej walce o narodziny nowych mistrzów

Fundacja Aktywnego Rozwoju to trzy żywioły i trzy osoby. To zawodowa pasja, doświadczenie, oraz wola walki dwóch mistrzyń sportu i dziennikarza.

Mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyna Skowrońska wraz z dziennikarzem sportowym Hubertem Malinowskim chcą byśmy wszyscy stali się mistrzami sportowej aktywności.

Fundacja ma wspierać dzieci, młodzież, ale też i ich rodziców oraz osoby w dojrzałym wieku w dbaniu o swoją aktywność i rozwój – zarówno fizyczny jak i umysłowy.

Powołana fundacja opracowała autorskie programy w zakresie ekologicznej edukacji pozaszkolnej z elementami rekreacji ruchowej oraz integracji społecznej – “ekoaktywni” i “ekoaktywna klasa” oraz programy rozwoju dyscyplin “piłka-siatka-mistrz ” i ” z wiosłem wyrosłem”.

Nie mogłam doczekać się momentu, w którym razem z Kasią i Hubertem podzielimy się efektami pracy. Dokładnie dziś mija rok od naszego pierwszego spotkania – powiedziała na konferencji prasowej w siedzibie RTW LOTTO-Bydgostia Magdalena Fularczyk-Kozłowska. – Jako sportowiec jestem spełniona, ale tuż po zakończeniu kariery potrzebowałam celu, który da mi nową energię i jednocześnie pozwoli realizować się w „życiu po życiu”. Chcę dzielić się swoim doświadczeniem i pasją, a pracę w fundacji traktuję również jako formę podziękowania innym za lata wsparcia i dopingu. Szczególną uwagę poświęcimy dzieciom i młodzieży, bo to oni są naszą przyszłością. Nie każdy musi być mistrzem, ale każdemu z nich chcemy pokazać, na swoim przykładzie, jak wiele atutów ma aktywny rozwój.

To pierwszy taki projekt w Polsce, w którym siły na stałe, a nie w formie współpracy, łączą mistrzynie w dwóch różnych dyscyplinach.

Łączy nas chęć ciągłego rozwoju i fakt, że dzięki ciężkiej pracy osiągnęłyśmy w swoich dyscyplinach sportowy szczyt – powiedziała Katarzyna Skowrońska. – Ani mnie, ani Magdę, nigdy nie interesowało spoczęcie na laurach. Mamy różne charaktery i umiejętności, ale właśnie w tym tkwi nasza siła – inaczej nie mogłybyśmy się uzupełniać. Chcemy dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, a wyznajemy zasadę, że inni, szczególnie dzieci, rzadko nas słuchają, za to często naśladują, dlatego chcemy być dla nich przykładem. Przez ostatni rok odbyłyśmy setki rozmów i dziesiątki spotkań po to, by stworzyć projekt, który dla nas wszystkich jest wielkim wyzwaniem i odpowiedzialnością, ale także spełnieniem marzeń. Dziś ogłaszamy go wszystkim oficjalnie, dopinamy ostatnie szczegóły organizacyjne i już niedługo rozpoczniemy realizację naszych planów.

*

Szczegółowe informacje dotyczące programów i misji Fundacji Aktywnego Rozwoju można znaleźć tutaj